Masajın Tarihçesi

Masaj  ile ilgili sorular ve cevapları

Masaj’ın tarihi neredeyse insanlık tarihi kadar eskidir.Eski Çin,Mısır,Yunan ve Hint medeniyetlerinde masajın yaraları iyileştirme amaçlı kullanıldığı günümüze uzanan bilgiler arasındadır.

Eski Yunanca’da “Massein” sözcüğü yoğurma anlamına gelirken, Arapça’da “Masah” sözcüğü sıvazlamak anlamına gelmektedir.

Olimpiyat Oyunlarının başlaması ile birlikte masaj sporcuların kaslarını gevşetmek , onları rahatlatmak amaçlı uygulanırken , Hint felsefesinde Ayurveda ile sağlığı bulma ve koruma amaçlı uygulanmıştır.

18. yüzyılda İsveçli Per Henrik Link isimli bir kişi tarafından masaj Avrupa’da yaygın hale gelmiş ve böylece basınç, ovma, sıvazlama, titretme, vurma, döndürme gibi tekniklerden oluşan rahatlatıcı İsveç masajı ortaya çıkmıştır.

1. Dünya savaşı yıllarında ise masaj daha çok zihinsel ve sinirsel rahatsızlıkları gidermek amaçlı bir destek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Masajın Faydaları

Bağışıklık sistemini güçlendirir
Kan dolaşımını düzenler
Metabolizmayı hızlandırır
Sindirim ve Boşaltım sistemine yardımcı olur
Yağ yakımını hızlandırır
Ödem ve toksin atılımını sağlar
Kasları gevşetir.
Uyku düzenine yardımcı olur
Stres ve yorgunluğu giderir

 

Güzelliğinizin farkına varın!

Size özel ürün ve hizmetlerimizle güzelliğinize güzellik katıyoruz. Hemen denemek ve bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Ağrıyan sırtlar, tutulan boyunlar , gerilen kaslar için herhalde masajdan daha güzel bir armağan olamaz. Masaj bir süreliğine bile olsa dış dünyanın tüm stres ve kargaşasından uzak fiziksel,zihinsel ve ruhsal bir arınma , rahatlama molasıdır.

 “Masaj” hakkında daha fazla bilgi için lütfen Alanya, Medilase Estetik ve Güzellik Merkezimizi ziyaret ediniz.
Daha önce böylesine etkili bir uygulamayı tecrübe etmediyseniz , sizi belki de hayatınızın vazgeçilmezleri arasına katacağınız bir keyif ile tanışmaya davet ediyoruz.