iğneli Epilasyon Uygulaması

1.iğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon akımla çalışılan bir yöntemdir. Kıl kanallarından gönderilen akım kıl hücresinin yok olmasını sağlar. İğneli epilasyonda müşterinin hassasiyetine göre ayarlama imkanı vardır. Rahat, sağlıklı bir yöntemle, iğneli epilasyonla kesin çözümler elde edilebilir. İğneli epilasyon ince ve yumuşak iğnelerle kıl köküne girip zayıf akımlı elektrikle köklerin yakılması yöntemidir. Tahrip olan kıl daha sonra cımbızla çekilerek alınır. Elektrik akımı zayıf olduğu için pek acı duyulmasa da hassas bölgeler için lokal anestezi yapılabilir. Seansların sayısı, iğneli epilasyon yapılan bölgedeki tüy yoğunluğuna ve tüylerin alınmaya uygun gelişmişlik evresine göre değişir.

İğneli epilasyon ile ilgili sorular ve cevapları
2.İğneli epilasyon nasıl uygulanır?

İğneli epilasyonda kıl köküne küçük çok ince bir iğne sokulur. Daha sonra elektrik akımı verilir. Elektrik akımının verildiği alet özel olarak yapılmış belli bir elektrik enerjisini veren cihazlardır. Isı reaksiyonu ile kıl kökü tahrip olmaktadır.

3.İğneli epilasyon güvenli bir yöntem midir?

İğneli epilasyon etkili bir yöntemdir. Modern iğneli epilasyon cihazları ve yöntemleri tedavinin etkinliğini arttırmıştır. Ayrıca kişiye özel iğne kullanımı ile bulaşıcı hastalıklardan korunma sağlanır.

4.İğneli epilasyon ağrılı mıdır?

İğneli epilasyon esnasında hissedilen acı kişinin ağrı duyarlılığına, makine modeline ve kullanılan yönteme göre değişir. İğneli epilasyon öncesi anestezik krem kullanılarak hastaların ağrıyı az hissetmeleri sağlanmaktadır.

5.İğneli epilasyonun yan etkileri nelerdir?

İğneli epilasyon güvenli bir yöntemdir. İğneli epilasyon uygulanmasından sonra kısa süreli ve geçici kızarıklık oluşabilir. Tedaviden sonra önerilecek krem ve ilaçlarla bu yan etkiler kısa sürede kaybolmaktadır.

6.Hangi vücut bölgeleri tedavi edilebilir?

Vücudun her alanındaki tüyler iğneli epilasyon ile giderilebilir.

7.Uzun etki için iğneli epilasyon ne kadar süre devam edebilir?

İğneli epilasyon uzun sürebilen bir yöntemdir. Tedavi süresi kişiden kişiye, tedavi edilen alan ve kıl yoğunluğuna göre değişmektedir. İğneli epilasyon da İlk tedaviden itibaren etkili sonuçlar alınmaya başlanır. Tedavi seansları başlangıçta yoğundur ancak daha sonraları daha seyrek uygulanmaktadır. Alanya Medilase Estetik ve Güzellik Merkezinde iğneli epilasyonu lazerin göremediği zayıf veya beyaz, sarı kıllarda kullanmaktayız.

 “İğneli Epilasyon” hakkında daha fazla bilgi için lütfen Alanya, Medilase Estetik ve Güzellik Merkezimizi ziyaret ediniz.