Marc Jacobs’dan Canlı Renkler & Mimari Kesimler

0

Fotoğraf: Indigital.tv
New York Moda Haftası’nın kapanışını yapan Marc Jacobs, ton sür ton kavramını bir üst seviyeye taşıdı. Modellerin kıyafetlerle aynı tonla renklendirilmiş saçları oyunun çıtasını yükseltti. 80’lerin canlı renklerinden esinleninen mücevher tonlarındaki bu görünüm renk uzmanı Josh Wood’un vizyonuyla hayat buldu.

Fotoğraf: Indigital.tv
Saç kesimlerinde ise usta el Guido Palau devreye girerken efsanevi saç artisti Vidal Sassoon’un 60’larda popülerleştirdiği futuristik ve mimari kesimler modellere eşlik etti.

Fotoğraf: Indigital.tv
Dönemin ultra yapılı ve pürüzsüz saçlarından esinlendiğini söyleyen Palau bu görünümlerin hiçbirinin peruk olmadığının altını çizdi. Marc Jacobs için tam 9 model gerçek bir değişim geçirdi.  ‘Bu geometrik kesim, kendiliğinden bir aksesuar görevi görüyor.’ diye açıklayan Guido Palau ‘Yapay bir sonuçtansa modellerin bu portreyi sahiplenmesini istedim’ diye ekledi.

Fotoğraf: Indigital.tv
Renklerin ve formların güçlü birleşiminden oluşan karakterli saçlar Marc Jacobs kadınına dramatik ve çarpıcı bir tavır kattı.
New York Moda Haftası’nın kapanışını yapan Marc Jacobs 2018/10 Sonbahar-Kış defilesi detayları için tıklayın.

ETİKETLER:
MARC JACOBS , NEW YORK MODA HAFTASI , SAÇ KESİMİ , SAÇ RENGİ


kaynak: Marc Jacobs’dan Canlı Renkler & Mimari Kesimler

Kadın ve Yaşam Portalı – Alanyaesthetic.com
Sağlık, beslenme, diyet, moda, stil, aşk, cinsellik, evlilik, güzellik, makyaj, anne, çocuk, bebek, hamilelik, alışveriş, kadın yaşamına dair konular Alanya Esthetic‘de!.

SİZ BU KONU HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Please enter your comment!
Please enter your name here