Chanel’in Retro-Couture Gelini ve 50’ler Duvağı

0Fotoğraf: Indigital.tv
Dün gerçekleşen Chanel İlkbahar/Yaz 2018 Couture defilesi, gelecek baharın tüm enerjisini yaydı. Grand Palais’yi Fransız bahçelerine dönüştüren Karl Lagerfeld, canlı renkler, Marie Antoinette’i andıran kabarık elbiseler ve incelikle işlenmiş süslü detaylarla, Haute Couture mirasına saygısını bir kez daha sundu.
Karl’ın renkli couture hikayesinin en çarpıcı detaylarından biri de retro saç aksesuarlarıydı. Siyah, kısa bir duvakla yüzlerini örten modeller, 1950’lerin Couture ruhunu yeniden canlandırırken, Chanel’in Couture geleneği olan, defilenin kapanışını yapan Chanel gelini, asil ve göz kamaştırıcı güzelliğiyle bahar gelinlerine ilham verdi.
 

Fotoğraf: @sammcknight1
Saç artisti Sam McKnight çiçek açan duvakları, enseden minimal bir at kuyruğuyla tamamlarken, makyaj artisti Tom Pecheux fuşya ruj ve pembe allık tercih ederek duvağın altında modellerin parlamasını sağladı. Popüler pembe notalar, taze güzellik duruşu, klasik ama modern saç tercihiyle, Chanel klasik bir Fransız kadınının bahar güzellik kodlarını ortaya çıkardı.
Gelecek bahar gelinler çiçek buketlerini ellerinde taşımak yerine duvakları üzerinde taşıyacak mı, emin değiliz ama güzellik hikayesiyle bahar düğünlerine ilham veren Chanel sayesinde, bu bahar uzun duvakların yerini retro bir hava taşıyan kısa duvaklar alacak gibi görünüyor. Özellikle Chanel’in retro duvağı, modern ama romantik, eğlenceli ama zarif gelinlerin favorisi olacak. 

ETİKETLER:
CHANEL , GÜZELLİK , 2018COUTURE , PARİS COUTURE MODA HAFTASI , DUVAK , DÜĞÜN


kaynak: Chanel’in Retro-Couture Gelini ve 50’ler Duvağı

Kadın ve Yaşam Portalı – Alanyaesthetic.com
Sağlık, beslenme, diyet, moda, stil, aşk, cinsellik, evlilik, güzellik, makyaj, anne, çocuk, bebek, hamilelik, alışveriş, kadın yaşamına dair konular Alanya Esthetic‘de!.

SİZ BU KONU HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Please enter your comment!
Please enter your name here